Zdjecie fabryki KOMFOVENT

Marka KOMFOVENT

KOMFOVENT jest marką handlowych produktów wentylacyjnych, wytwarzanych przez spółkę AMALVA. KOMFOVENT to synonim komfortu, zdrowego klimatu w wentylowanych pomieszczeniach, wysokiej sprawności i wydajności. Odpowiadamy za wysoką jakość i niezawodność eksploatacyjną naszych produktów. Wierzymy, że nasze nowoczesne linie produkcyjne umożliwiają realizację najbardziej efektywnych rozwiązań technicznych, dlatego twierdzimy, że produkty KOMFOVENT WORKS PROPERLY.

Historia Spółki

Spółka AMALVA powstała w roku 1997 w Wilnie. W pierwszych latach działalności firma skupiała się na produkcji kanałów wentylacyjnych, kształtek i innych elementów instalacji. Od roku 1999 rozpoczęła produkcję central wentylacyjnych, zróżnicowanych pod względem rozwiązań projektowych, funkcjonalności, przeznaczenia, o szerokiej gamie wydajności, od 50 m³/h do 100 000 m³/h.
AMALVA to firma, która wciąż się rozwija. Obecnie całą naszą energię kierujemy na tworzenie i oferowanie nowoczesnych produktów, które są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów. Spółka zatrudnia ponad 400 pracowników i dysponuje halami produkcyjnymi o łącznej powierzchni 30 000 m². Wysoka jakość, rygorystyczne podejście do ochrony środowiska, odpowiedzialność za tworzenie lepszego i mniej zanieczyszczonego środowiska, oraz dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy, to najważniejsze cele Spółki. Firma wdrożyła system zarządzania zgodny z wymogami standardów jakości i ochrony środowiska ISO 9001 i ISO 14001, a wytwarzane urządzenia posiadają certyfikat EUROVENT.

Rozwój działalności Spółki

W roku 1999 utworzona została spółka zależna AMALVA BALTIJA w Rydze, gdzie ulokowano zakłady produkcyjne, magazyny i biura handlowe.
Swoją obecność w Rosji AMALVA rozpoczęła od otwarcia biura handlowego w Moskwie, w roku 2002. Z kolei inne rosyjskie miasto, Riazań, wybrane zostało na lokalizację zakładu produkującego klapy przeciwpożarowe, funkcjonującego od 2007 roku.
Każdego roku Spółka inwestuje duże środki w zakupy nowoczesnych maszyn, narzędzi i szkolenia personelu, mając na względzie swój główny cel – produkowanie i sprzedaż wyłącznie produktów najwyższej jakości. Łączenie wiedzy i umiejętności naszych inżynierów i specjalistów z doświadczeniem pozyskiwanym od zagranicznych partnerów daje nam możliwość zaoferowania najlepszych rozwiązań technicznych.
W naszym przekonaniu rozwój firmy możliwy jest tylko z klientami, poprzez współdzielenie tych samych wartości, spełnianie ich potrzeb i oczekiwań. Wspólnie z naszymi partnerami zmierzamy w kierunku nowych, wciąż bardziej ambitnych celów.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-latwe-strowanie-181x120.jpgProste i łatwe w obsłudze sterowanie

Nowoczesne i atrakcyjne panele sterowania, umożliwiające wybranie żądanej funkcji, nastawianie i korygowanie parametrów roboczych, oraz obserwowanie procesów wentylacyjnych na ekranie LCD.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-filtry-181x120.jpg

Wysokiej jakości ekologiczne filtry

Centrale wentylacyjne Komfovent oczyszczają powietrze z cząstek stałych, alergenów i kurzu, utrzymując zdrowy klimat wewnątrz wentylowanych pomieszczeń. Urządzenia zostały wyposażone w wysokiej jakości filtry ekologiczne.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-silniki-181x120.jpg

Wysokosprawne silniki i system sterowania

Wysokosprawne silniki EC (komutowane elektronicznie) zużywają o 50% mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi silnikami AC (prądu zmiennego) sterowanymi napięciowo. Zaprojektowany przez naszą wykwalifikowaną kadrę inżynierską specjalistyczny system sterowania również przyczynia się do oszczędności energetycznej oferowanych central.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-wymienniki-181x120.jpg

Wysokosprawne wymienniki ciepła

Wysokosprawne wymienniki ciepła, zapewniające odzyskiwanie do 90% ciepła z powietrza wywiewanego i zużywanie go do ogrzewania powietrza nawiewowego, pozwalają zredukować wydatki na ogrzewanie nawet o 20%.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-inzynierowie-181x120px.jpg

Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierów

Stały rozwój central wentylacyjnych jest przedmiotem nieustannej troski zespołu 21 wykwalifikowanych inżynierów. Precyzja i jakość prac projektowych możliwa jest m.in. dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania. Kadra inżynierska z bliska analizuje cały proces produkcyjny – począwszy od pomysłu, po jego realizację w fazach produkcji.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-laboratorium-181x120px.jpg

Laboratorium firmowe

Sprawność central wentylacyjnych bada nowoczesne laboratorium. Wszystkie przyrządy pomiarowe (diagramy, manometry, amperometry) posiadają legalizację i są przeznaczone do zastosowań laboratoryjnych.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-testy-181x120px.jpg

Testy w niezależnych laboratoriach

Nasze produkty testowane są nie tylko w laboratorium zakładowym, ale również w niezależnych ośrodkach laboratoryjnych w Niemczech i Szwajcarii.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-zaklad-181x120px.jpg

Nowoczesny zakład produkcyjny

Produkcja w zakładzie prowadzona jest z użyciem zaawansowanych technologii. Cały proces produkcyjny nadzorują wykwalifikowani w swoich dziedzinach specjaliści. Roczna produkcja fabryki to ponad 16 000 central wentylacyjnych produkowanych w halach o łącznej powierzchni 19 000m².

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-wywazanie-181x120px.jpg

Dodatkowe wyważanie wentylatorów

Aby zapewnić możliwie cichą pracę central wentylacyjnych, specjaliści działu produkcji przeprowadzają dodatkowe wyważanie wentylatorów przed ich montażem i zainstalowaniem w jednostkach.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-podwojna-kontrola-181x120px.jpg

System podwójnej kontroli jakości

Aby zagwarantować niezawodność, każda centrala wentylacyjna objęta jest systemem podwójnej kontroli jakości: po zmontowaniu jednostki, oraz przed dostawą do klienta.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-wybor-181x120px.jpg

Szeroka gama central wentylacyjnych

Nasza oferta obejmuje bardzo bogaty typoszereg urządzeń wentylacyjnych, zgodnie z potrzebami naszych klientów.

pliki/ventia/images/komfovent/o-komfovent-nietypowe-181x120px.jpg

Realizacje nietypowych projektów

Nasza oferta produktów, obejmuje nie tylko standardowe centrale wentylacyjne. Stosownie do potrzeb naszych klientów podejmujemy i realizujemy również projekty nietypowe i rozwiązania specjalne.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkich prezentacji filmowych

Dlaczego potrzebujemy wentylacji.

Firma KOMFOVENT

Nie ma żadnych produktów dodanych do zamówienia

© Ventia 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone