O firmie

Ventia Sp. z o.o.

Firma Ventia Sp. z o.o. jest wiodącym dystrybutorem produktów dla branży wentylacja i klimatyzacja (HVAC) w Polsce. Firma powstała pod koniec 2009 roku. Dzięki szybkiemu rozwojowi zbudowała stabilną i ugruntowaną pozycję na rynku HVAC oraz zdobyła renomę i zaufanie klientów. Misją firmy Ventia jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC oraz dostarczanie im najlepszych jakościowo, konkurencyjnych cenowo oraz sprawdzonych w praktyce rozwiązań z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Obecnie – od początku 2020 r. – powierzchnia magazynowa firmy wynosi 2 000 m2 (wzrost o ponad 75%), a biurowa 586 m2 (wzrost o 140%).

Firma Ventia jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski marek: KOMFOVENT, ALPICAIR, HAVACO, DANTHERM i STAVOKLIMA.

Nasze przewagi konkurencyjne - kliknij na wybrane hasło aby dowiedzieć się więcej

Ventia jest firmą techniczną, która w swojej działalności skutecznie łączy współpracę z projektantami branżowymi oraz firmami instalacyjnymi.

Misją firmy jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC oraz dystrybucja na polskim rynku sprawdzonych rozwiązań w zakresie wentylacji i klimatyzacji. Obsługujemy naszych klientów zarówno w siedzibie firmy, jak i poprzez loklane biura techniczno-handlowe.

Struktura handlowa firmy Ventia obejmuje całą Polskę. Nasi pracownicy to profesjonalna kadra techniczna z wieloletnim doświadczeniem w branży HVAC.

Dział Techniczny oraz Kierownicy Produktów stanowią źródło wiedzy oraz wsparcia technicznego dla naszych klientów – projektantów, firm instalacyjnych oraz inwestorów - w zakresie dystrybuowanych przez Ventia marek własnych i pozostałych produktów z oferty firmy.  Pracownicy Działu Handlowego – Specjaliści Techniczno-Handlowi -  w siedzibie firmy, gwarantują sprawną i szybką realizację zamówień, oraz przygotowanie ofert.

Magazyn wysokiego składowania o powierzchni około 2000 m2 i kubaturze ponad 3000 palet, daje nam dużą przewagę nad konkurencją.

Znamy rynek oraz oczekiwania naszych klientów, dlatego dużą wagę przykładamy do dostępności produktów bezpośrednio z naszego magazynu.

Mamy sprawdzonych i wyselekcjonowanych dostawców, z którymi współpracujemy od lat i na dużą skalę.

Większą część naszego asortymentu stanowi bezpośredni import od producentów zagranicznych. Jesteśmy również wiodącym parterem handlowym dla liderów polskiej branży HVAC. To daje nam możliwość zaoferowania konkurencyjnych cen na nasze produkty, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu jakości towarów.

Nasz Dział Handlowy jest do Waszej dyspozycji. Szybka obsługa klienta oraz indywidulne podejście, to dla nas podstawa.

Dodatkowo mamy świadomość, że instalacje wentylacji i klimatyzacji składają się nie tylko z typowych produktów. Dlatego za priorytetowe zadanie postawiliśmy sobie szybką realizację wszelkich zamówień na produkty niemagazynowe.

Obsługa Klienta

Wsparcie Techniczne

Dostępność z magazynu

Atrakcyjne ceny

Obsługa w całej Polsce