O firmie

Firma Ventia Sp. z o.o. jest wiodącym dystrybutorem produktów dla branży wentylacja i klimatyzacja (HVAC) w Polsce. Firma powstała pod koniec 2009 roku. Dzięki szybkiemu rozwojowi zbudowała stabilną i ugruntowaną pozycję na rynku HVAC oraz zdobyła renomę i zaufanie klientów. Misją firmy Ventia jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC oraz dostarczanie im najlepszych jakościowo, konkurencyjnych cenowo oraz sprawdzonych w praktyce rozwiązań z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Obecnie powierzchnia magazynowa firmy wynosi 3 604 m2, a biurowa 900 m2.

Firma Ventia jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski marek: KOMFOVENT, ALPICAIR, HAVACO, VENTMANN.

Nasze przewagi konkurencyjne - kliknij na wybrane hasło aby dowiedzieć się więcej

Ventia jest firmą techniczną, która w swojej działalności skutecznie łączy współpracę z projektantami branżowymi oraz firmami instalacyjnymi.

Misją firmy jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC oraz dystrybucja na polskim rynku sprawdzonych rozwiązań w zakresie wentylacji i klimatyzacji. Obsługujemy naszych klientów zarówno w siedzibie firmy, jak i poprzez loklane biura techniczno-handlowe.

Struktura handlowa firmy Ventia obejmuje całą Polskę. Nasi pracownicy to profesjonalna kadra techniczna z wieloletnim doświadczeniem w branży HVAC.

Dział Techniczny oraz Kierownicy Produktów stanowią źródło wiedzy oraz wsparcia technicznego dla naszych klientów – projektantów, firm instalacyjnych oraz inwestorów - w zakresie dystrybuowanych przez Ventia marek własnych i pozostałych produktów z oferty firmy.  Pracownicy Działu Handlowego – Specjaliści Techniczno-Handlowi -  w siedzibie firmy, gwarantują sprawną i szybką realizację zamówień, oraz przygotowanie ofert.

Magazyn wysokiego składowania o powierzchnie ponad 3500 m2, daje nam dużą przewagę nad konkurencją.

Znamy rynek oraz oczekiwania naszych klientów, dlatego dużą wagę przykładamy do dostępności produktów bezpośrednio z naszego magazynu.

Mamy sprawdzonych i wyselekcjonowanych dostawców, z którymi współpracujemy od lat i na dużą skalę.

Większa część naszego asortymentu stanowi bezpośredni import od producentów zagranicznych. Jesteśmy również wiodącym parterem handlowym dla liderów polskiej branży HVAC. To daj nam możliwość zaoferowania konkurencyjnych cen na nasze produkty, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu jakości towarów.

Nasz Dział Handlowy jest do Waszej dyspozycji. Szybka obsługa klienta oraz indywidulne podejście, to dla nas podstawa.

Dodatkowo mamy świadomość, że instalacje wentylacji i klimatyzacji składają się nie tylko z typowych produktów. Dlatego za priorytetowe zadanie postawiliśmy sobie szybką realizację wszelkich zamówień na produkty niemagazynowe.

Obsługa Klienta

Wsparcie Techniczne

Dostępność z magazynu

Atrakcyjne ceny

Obsługa w całej Polsce

Poznaj nas lepiej

Zatrudnienie

 

Powierzchnia magazynowa i biurowa

 

Przychody

 

Struktura firmy i Biura Regionalne

Struktura handlowa firmy Ventia obejmuje całą Polskę. Nasi pracownicy to profesjonalna kadra techniczna z wieloletnim doświadczeniem w branży HVAC. Dział Techniczny stanowi źródło wiedzy oraz wsparcia technicznego dla naszych klientów – projektantów oraz firm instalacyjnych. Pracownicy Działu Handlowego w siedzibie Firmy, gwarantują sprawną i szybką realizację zamówień, przygotowywanie ofert. Natomiast sieć Kierowników Regionalnych, zlokalizowanych w głównych miastach Polski,  stanowi lokalne wsparcie dla klientów i zapewnia możliwość szybkiej reakcji na aktualne potrzeby rynku.

 

Dogodna lokalizacja w okolicach Warszawy

Położenie naszej siedziby oraz magazynu w bliskich okolicach Warszawy, a jednocześnie przy trasach wylotowych na Poznań i Kraków, pozwala nam na sprawny bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki naszej lokalizacji oraz sprawnej obsłudze, zrealizujesz swoje zamówienie w sposób szybki i sprawny, zarówno w siedzibie firmy jak i wysyłkowo.

 

Obsługa klienta

Położenie naszej siedziby oraz magazynu w bliskich okolicach Warszawy, a jednocześnie przy trasach wylotowych na Poznań i Kraków, pozwala nam na sprawny bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki naszej lokalizacji oraz sprawnej obsłudze, zrealizujesz swoje zamówienie w sposób szybki i sprawny, zarówno w siedzibie firmy jak i wysyłkowo.

 

Wsparcie techniczne

Struktura handlowa firmy Ventia obejmuje całą Polskę. Nasi pracownicy to profesjonalna kadra techniczna z wieloletnim doświadczeniem w branży HVAC.
Dział Techniczny oraz Kierownicy Produktów stanowią źródło wiedzy oraz wsparcia technicznego dla naszych klientów – projektantów, firm instalacyjnych oraz inwestorów - w zakresie dystrybuowanych przez Ventia marek własnych i pozostałych produktów z oferty firmy. Pracownicy Działu Handlowego – Specjaliści Techniczno-Handlowi - w siedzibie firmy.

 

Szeroka oferta

Głównym obszarem działalności VENTIA jest dystrybucja marek posiadanych na wyłączność w Polsce, takich jak: KOMFOVENT,  Ventmann, AlpicAir oraz HAVACO.

 

Dostępność z magazynu

Magazyn wysokiego składowania o powierzchni ponad 3 600 m2, daje nam dużą przewagę nad konkurencją.
Znamy rynek oraz oczekiwania naszych klientów, dlatego dużą wagę przykładamy do dostępności produktów bezpośrednio z naszego magazynu.

 

Atrakcyjne ceny

Mamy sprawdzonych i wyselekcjonowanych dostawców, z którymi współpracujemy od lat i na dużą skalę. Większa część naszego asortymentu stanowi bezpośredni import od producentów zagranicznych. Jesteśmy również wiodącym partnerem handlowym dla liderów polskiej branży HVAC. To daje nam możliwość zaoferowania konkurencyjnych cen na nasze produkty, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu jakości towarów.

 

Szybka realizacja zamówień

Nasz Dział Handlowy jest do Państwa dyspozycji. Szybka obsługa klienta oraz indywidulne podejście, to dla nas podstawa. Dodatkowo mamy świadomość, że instalacje wentylacji i klimatyzacji składają się nie tylko z typowych produktów. Dlatego za priorytetowe zadanie postawiliśmy sobie szybką realizację wszelkich zamówień na produkty niemagazynowe.

 

Historia firmy

2023

Zwiększenie powierzchni magazynowej. Rozpoczęcie współpracy z marką Ventmann.

2022

W związku z dynamicznym rozwojem zwiększyliśmy powierzchnię magazynową o ponad 1 500 m². Obecnie wynosi ona 3 587 m². Przekłada się to bezpośrednio na jeszcze lepszą dostępność "od ręki" naszych produktów.

2020

Centrale wentylacyjne Komfovent VERSO PRO 2, których generalnym dystrybutorem w Polsce jest VENTIA, zdobywają tytuł Najciekawszy Produkt Roku, przyznany przez SPW podczas największych w Europie środkowo-wschodniej targów branżowych - Forum Wentylacja 2020.

2020

Nowa siedziba firmy w Raszynie pod Warszawą. Nowoczesny budynek w technologii BREEM z magazynem wysokiego składowania. Doskonała lokalizacja, około 600 m² powierzchni biurowej i ponad 2000 m² magazynowej.

2017

Ventia zostaje generalnym dystrybutorem marki urządzeń klimatyzacyjnych AlpicAir

2017

Automatyka sterowania central wentylacyjnych Komfovent DOMEKT - C6, których generalnym dystrybutorem w Polsce jest VENTIA, zdobywa tytuł NAJCIEKAWSZY PRODUKT ROKU 2017 podczas targów FW2017 organizowanych przez SPW.

2015/2016

Firma VENTIA zdobywa 2 razy z rzędu nagrodę DELTA dla najszybciej rozwijających się firm w branży HVAC w Polsce.

2015

Ventia zostaje generalnym dystrybutorem duńskiego producenta Dantherm (centrale basenowe, osuszacze powietrza).

2013

Nowa siedziba firmy na ul. Działkowej w Warszawie. Magazyn wysokiego składowania o powierzchni 1145 m² oraz ponad 300m² powierzchni biurowej. A to wszystko w doskonałej lokalizacji blisko obwodnicy i centrum.

2013

HAVACO - w portfolio VENTIA pojawia się HAVACO - marka własna. HAVACO to wysokiej klasy akcesoria montażowe i urządzenia do wentylacji w dobrej cenie, dostępne od ręki prosto z magazynu.

2011

VENTIA zostaje generalnym dystrybutorem producenta najwyższej klasy kurtyn powietrznych - czeskiej firmy STAVOKLIMA

2010

VENTIA zostaje wyłącznym dystrybutorem central wentylacyjnych klasy premium marki KOMFOVENT w Polsce. Tym samym dołącza do grona ponad 80 Partnerów litewskiego producenta na świecie.  

2009/2010

Firma Ventia Sp. z o.o. zostaje założona pod koniec 2009 roku przez Bogdana Matusiaka oraz Szymona Ziębę. Spółka od początku zajmuje się dystrybucją wysokich jakościowo i konkurencyjnych cenowo produktów dla branży HVAC (ang. Heating Ventilation Air Conditioning).