Profil działalności

INFORMACJE OGÓLNE

biuroFirma Ventia Sp. z o.o. została założona pod koniec 2009 roku przez Bogdana Matusiaka (Prezes Zarządu, współwłaściciel) oraz Piotra Wiśniewskiego(Wiceprezes Zarządu, współwłaściciel). Swoją działalność handlową spółka rozpoczęła z początkiem 2010 roku. Głównym obszarem działalności firmy Ventia jest dystrybucja urządzeń oraz elementów instalacji do zastosowania w branży wentylacja i klimatyzacja (HVAC, ang. Heating Ventilation Air Conditioning). Siedziba firmy znajduje się w Raszynie, przy ul. Mieczysława Słowikowskiego 81. Firma dysponuje częścią biurowo-szkoleniową oraz magazynem wysokiego składowania o powierzchni około 2000 m2. Szeroka oferta produktów oraz konkurencyjne ceny, jak również dostępność dużej części asortymentu z magazynu oraz sprawna obsługa, to główne atuty firmy. Produktami wiodącym w działalności spółki Ventia są centrale wentylacyjne i rekuperacyjne KOMFOVENT, kurtyny powietrzne i produkty akustyczne STAVOKLIMA oraz produkty HAVACO, systemy wentylacji basenowej DANTHERM, wentylatory CASALS. Jednak dzięki dynamicznemu rozwojowi firmy, pozostałe produkty tworzą równie silną ofertę rynkową i stanowią coraz większy udział w obrocie przedsiębiorstwa. Ventia  jest między innymi wiodącym parterem handlowym dla firm branży HVAC: produkty DEC International, klapy ppoż. oraz akcesoria SMAY, automatyka SIEMENS, itp.

Ventia jest firmą techniczną, która w swojej działalności skutecznie łączy współpracę z projektantami branżowymi oraz firmami instalacyjnymi. Misją firmy jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC oraz dystrybucja na polskim rynku sprawdzonych rozwiązań w zakresie wentylacji i klimatyzacji.

Obrót firmy VENTIA


PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Firma Ventia Sp. z o.o. jest wiodącym dystrybutorem produktów dla branży wentylacja i klimatyzacja (HVAC). Spółka jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski marek KOMFOVENT (centrale wentylacyjne i rekuperacyjne), DANTHERM (basenowe centrale wentylacyjne i osuszacze), HAVACO (kurtyny powietrzne, materiały montażowe), STAVOKLIMA (kurtyny powietrzne, aparaty g-w, produkty tłumiące), CASALS (wentylacja oddymiająca i przemysłowa), jak również dystrybutorem produktów do montażu instalacji HVAC.

OFERTA PRODUKTÓW:

Centrale wentylacyjne i rekuperacyjne KOMFOVENT

Centrale wentylacyjne i rekuperacyjne Komfovent

Basenowe centrale wentylacyjne, osuszacze DANTHERM

Basenowe centrale wentylacyjne Dantherm

Kurtyny powietrzne, aparaty grzewczo-wentylacyjne oraz produkty akustyczne firmy STAVOKLIMA

Produkty firmy STAVOKLIMA

Kurtyny powietrzne, Nagrzewnice, Wentylatory, Dystrybucja powietrza HAVACO

Kurtyny powietrzne HAVACO

Produkty do montażu systemów wentylacji, klimatyzacji oraz elementy automatyki

Systemy wentylacji i klimatyzacji oraz elementy automatyki


Ventia jest wiodącym partnerem handlowym dla firm:

Partnerzy handlowi firmy VENTIA

 


STRUKTURA HANDLOWA

Struktura handlowa firmy Ventia obejmuje całą Polskę. Nasi pracownicy to profesjonalna kadra techniczna z wieloletnim doświadczeniem w branży HVAC. Dział Techniczny oraz Kierownicy Produktów stanowią źródło wiedzy oraz wsparcia technicznego dla naszych klientów – projektantów, firm instalacyjnych oraz inwestorów - w zakresie dystrybuowanych przez Ventia marek własnych i pozostałych produktów z oferty firmy.  Pracownicy Działu Handlowego – Specjaliści Techniczno-Handlowi -  w siedzibie firmy, gwarantują sprawną i szybką realizację zamówień, przygotowywanie ofert oraz pomoc w zakresie gwarancji i działań serwisowych. Natomiast sieć Kierowników Regionu, zlokalizowanych w głównych miastach Polski,  stanowi lokalne wsparcie dla projektantów oraz firm instalacyjnych oraz zapewnia firmie ciągły kontakt z klientem i możliwość szybkiej reakcji na zapotrzebowania rynku.


 

PRZEWAGI KONKURENCYJNE:

Produkty VentiaSZEROKA OFERTA PRODUKTÓW – głównym obszarem działalności VENTIA jest dystrybucja marek własnych, jak KOMFOVENT, STAVOKLIMA oraz HAVACO. Jednak jako uzupełnienie oferty, firma proponuje konkurencyjną ofertę na  pozostałe produkty niezbędne w instalacjach wentylacji i klimatyzacji. Oferujemy kompleksową obsługę firm instalacyjnych.
Magazyn VentiaDOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW Z MAGAZYNU - magazyn wysokiego składowania o powierzchnie około 1200 m2 i kubaturze ponad 2000 palet, daje nam dużą przewagę nad konkurencją. Znamy rynek oraz oczekiwania naszych klientów, dlatego dużą wagę przykładamy do dostępności produktów bezpośrednio z naszego magazynu.
Atrakcyjne ceny VentiaATRAKCYJNY POZIOM CEN - mamy sprawdzonych i wyselekcjonowanych dostawców, z którymi współpracujemy od lat i na dużą skalę. Większa część naszego asortymentu stanowi bezpośredni import od producentów zagranicznych. Jesteśmy również wiodącym parterem handlowym dla liderów polskiej branży HVAC. To daj nam możliwość zaoferowania konkurencyjnych cen na nasze produkty, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu jakości towarów.
Szybka realizacjaSZYBKA REALIZACJA ZAMÓWIEŃ – nasz Dział Handlowy jest do Waszej dyspozycji. Szybka obsługa klienta oraz indywidulne podejście, to dla nas podstawa. Dodatkowo mamy świadomość, że instalacje wentylacji i klimatyzacji składają się nie tylko z typowych produktów. Dlatego za priorytetowe zadanie postawiliśmy sobie szybką realizację wszelkich zamówień na produkty niemagazynowe.
 Dobry kontaktDOBRY KONTAKT Z KLIENTEM - zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji z klientem. Dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie, ustalając nie tylko odpowiedni poziom cen oraz warunków płatności, ale przede wszystkim potrzeb i oczekiwań. Doradztwo techniczne, wspólne rozwijanie biznesu oraz pewna i rzetelna informacja to czynniki, które klienci najbardziej w nas cenią.
 Dogodna lokalizacjaDOGODNA LOKALIZACJA NA TERENIE WARSZAWY – położenie naszej siedziby oraz magazynu w okolicach Centrum Warszawy, a jednocześnie przy trasach wylotowych na Poznań i Kraków, pozwala nam na sprawny bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki naszej lokalizacji oraz sprawnej obsłudze, zrealizujesz swoje zamówienie w sposób szybki i sprawny.
Przedstawiciele VentiaPRZEDSTAWICIELE NA TERENIE CAŁEJ POLSKI – sieć Kierowników Regionu, zlokalizowanych w głównych miastach całej Polski, gwarantuje bezpośredni kontakt z projektantami oraz firmami instalacyjnymi. Dzięki temu możemy w szybki sposób reagować na potrzeby naszych klientów.

 

 


DZIAŁANIA MARKETINGOWE.

Firma Ventia dużą wagę przykłada do działań marketingowych, skierowanych bezpośrednio do projektantów branży HVAC oraz firm instalacyjnych. Zapewniamy katalogi techniczne, cenniki, programy doboru, a nasi przedstawiciele są do Waszej dyspozycji podczas spotkań oraz szkoleń. Każdego roku bierzemy udział w targach branżowych, organizujemy seminaria szkoleniowe na terenie całej Polski oraz indywidualne na życzenie naszych klientów. W ramach promocji i poszerzania wiedzy technicznej w zakresie naszych marek, organizujemy cykliczne wyjazdy do fabryk naszych dostawców.
Ventia Forum Wentylacja 2017Seminarium Technicznepliki/ventia/images/ventia/o-firmie-foto-wycieczka.jpg

Nie ma żadnych produktów dodanych do zamówienia

© Ventia 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone