Systemy klimatyzacji

Klimatyzatory AlpicAir

Klimatyzatory LG

Klimatyzacja jest to zbiór procesów obróbki powietrza służących uzyskaniu i utrzymaniu żądanych warunków i parametrów klimatycznych. Do najważniejszych parametrów regulowanych za pomocą klimatyzacji, należy temperatura oraz wilgotność powietrza, najczęściej koniecznych do zapewnienia warunków komfortu.

Klimatyzator, w dużym uproszczeniu, składa się z parownika, skraplacza, sprężarki i wentylatorów. Urządzenie takie to układ jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. W jednostce zewnętrznej następuję sprężenie czynnika chłodniczego, natomiast w jednostce wewnętrznej jego rozprężenie. Jednostka wewnętrzna, dzięki umiejscowionemu w niej parownikowi, powoduje schłodzenie powietrza obiegowego, a w funkcji pracy jako pompa ciepła jego podgrzanie.

Do najpopularniejszych układów klimatyzacji, należą układy w których obróbka powietrza odbywa się za pomocą urządzeń z bezpośrednim odparowaniem czynnika chłodniczego w jednostce wewnętrznej, a wśród nich:

  • klimatyzatory typu Split - układ jednej jednostki zewnętrznej współpracującej z jedną jednostką wewnętrzną,

    Klimatyzatory AlpicAir Split

  • klimatyzatory typu Multi Split – układ jednej jednostki zewnętrznej oraz kilku jednostek wewnętrznych współpracujących ze sobą,

    Klimatyzatory AlpicAir Multi

  • układy VRF – układ złożony z jednostki zewnętrznej współpracującej z wieloma jednostkami wewnętrznymi, w którym wydajność układu regulowana jest zmienną ilością czynnika chłodniczego.

Instalacja klimatyzacyjna zwykle składa się z jednostek zewnętrznych, w większości umiejscowionych na mocowaniach ściennych, tarasowych lub dachowych oraz jednostek wewnętrznych: ściennych, kasetonowych, podstropowych lub kanałowych. Jednostki wewnętrzne i zewnętrzne połączone są za pomocą elektrycznych przewodów sterujących i komunikacyjnych, a także rurociągiem przewodów chłodniczych transportujących czynnik chłodniczy. Najczęściej wykorzystywanymi rurociągami w tym celu, są rury miedziane w izolacji.

Użytkownik dokonując wyboru klimatyzatora do swojego domu oczekuje od nabywanego produktu doskonałych parametrów. Dlatego w firmie Ventia nieustająco wprowadzamy do oferty innowacyjne rozwiązania w zakresie kontroli, zapewniania komfortu, zwiększania wydajności energetycznej oraz niezawodności urządzeń. Najnowocześniejsza technologia inwerterowa LG gwarantuje olbrzymie możliwości chłodnicze i grzewcze, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii. Wychodząc naprzeciw najnowszym europejskim standardom kontroli zużycia energii, oferujemy klimatyzatory wyznaczające zupełnie nową klasę energetyczną A+++, które zostały wyposażone w unikalną technologię Aktywnej Kontroli Zużycia Energii.

Klimatyzatory z nowych linii marek AlpicAir oraz LG dzięki zastosowaniu efektywnych filtrów gwarantują czystsze i bardziej komfortowe środowisko. Niezwykle skuteczne filtry chronią przed wirusami i alergenami znajdującymi się w powietrzu oraz usuwają nieprzyjemne zapachy z otoczenia. Ponadto urządzenia z naszej oferty charakteryzuje niespotykanie niski poziom emitowanego hałasu. W trybie „cicha praca” stają się praktycznie bezgłośne. Poza doskonałymi parametrami technicznymi, klimatyzatory AlpicAir oraz LG cechuje niezrównana wygoda i prostota ich instalacji oraz serwisowania.

Dodatkowo, w trosce o kompleksową obsługę klienta, zapewniamy profesjonalne wsparcie ekspertów oraz wykazujemy dbałość o terminową realizację dostaw. Wykfalifikowany zespół firmy gwarantuje, że będziemy dążyć do dalszego doskonalenia swojej oferty, dla dobra i wygody swoich klientów.

W ofercie firmy Ventia znajdują się urządzenia klimatyzacyjne marek AlpicAir oraz LG. Szeroka gama urządzeń oraz pełna dostępność z naszego magazynu pozwala nam sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Nie ma żadnych produktów dodanych do zamówienia

© Ventia 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone