Jak działają nowoczesne centrale wentylacyjne w okresie letnim?

Wróć do głównej listy porad

Jak działają nowoczesne centrale wentylacyjne w okresie letnim?

 

Wentylacja mechaniczna głównie jest kojarzona z okresem zimowym, w którym odpowiada za wymianę powietrza oraz za odzysk ciepła z powietrza wywiewanego z domu. Głównymi czynnikami, które w większości przypadków decydują o końcowym wyborze producenta, są rodzaj wymiennika ciepła oraz sprawność odzysku ciepła. 

Widoczne gołym okiem zmiany klimatyczne, zaczynają mieć bezpośrednie przełożenie na otaczającą nas rzeczywistość. Czas trwania zimy wyraźnie się skrócił, zastąpił ją wydłużony, upalny okres letni. W związku z tymi zmianami, podczas wyboru centrali wentylacyjnej należy zwrócić uwagę, co dany producent oferuje, jeśli chodzi o realizację wentylacji mechanicznej, właśnie w okresie letnim. Ze względu na sposób realizacji, funkcje można podzielić na bezpośrednie, wynikające z algorytmów automatyki oraz pośrednie, czyli takie do których wykorzystania potrzebujemy ...

Zapraszamy do pełnej wersji artykułu „Jak działają nowoczesne centrale wentylacyjne w okresie letnim?”, który ukazał się w magazynie InstalReporter 06/2020 autorstwa naszego Kierownika Produktu Centrale Wentylacyjne - Adriana Zagulskiego.

Pobierz Kliknij aby pobrać artykuł w pliku PDF (1 MB)