Jak wybrać odpowiedni osuszacz lub centralę basenową - Poradnik

Wróć do głównej listy porad

Po co osuszać i wentylować mechanicznie kryty basen.

Ogromne ilości wody stale wyparowują z powierzchni basenu i mokrych płytek wokół niego. W ciągu jednego dnia z basenu może wyparować kilka tysięcy litrów wody. Zdecydowanie zbyt wiele prywatnych i publicznych krytych pływalni uległo zniszczeniu, ponieważ ich wyposażenie, ściany i struktury budynku zaatakowała pleśń, zgnilizna i korozja – a to dlatego, że nigdy nie zainstalowano w nich odpowiedniego systemu osuszania. Sama wilgotność jest czynnikiem krytycznym, a do tego dochodzi jeszcze chlor – agresywna substancja, która bezlitośnie atakuje materiały budowlane, kiedy jest obecna w skroplonej parze. Osuszanie powietrza służy nie tylko ochronie budynku, ale również zapewnieniu komfortu ludziom. Nadmierna wilgotność sprawia, że użytkownicy i personel nie czują się dobrze na basenie.

 

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Firma Dantherm zachęca do zapoznania się z niniejszą publikacją, aby uniknąć wyżej wymienionych problemów. Celem poradnika jest dostarczenie inżynierom i monterom basenowym narzędzia umożliwiającego wybór odpowiedniego osuszacza, zarówno w przypadku mniejszych basenów, jak i basenów hotelowych czy publicznych. Wymiarowanie osuszacza basenowego to nie nauka ścisła – uwzględnić trzeba wiele wzajemnie na siebie oddziałujących czynników. Wprowadzenie zmian w jednym obszarze często wywiera wpływ na inne obszary. Osuszanie wymaga starannego przemyślenia, a przede wszystkim dobrej komunikacji pomiędzy architektem a doradcą technicznym. Skuteczne osuszanie wymaga kompleksowego podejścia, dlatego niniejsza publikacja odnosi się zarówno do osuszania, jak i regulacji temperatury oraz wentylacji. Publikacja powstała w oparciu o bogatą wiedzę specjalistyczną fi rmy Dantherm oraz jej wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu osuszaczy do tysięcy krytych basenów.

Dlatego możemy Państwa zapewnić, że kierując się wskazówkami zawartymi w niniejszym poradniku, dokonają Państwo odpowiedniego i bezpiecznego wyboru.

POBIERZ PORADNIK