STAVOKLIMA

Kurtyny powietrzne STAVOKLIMA TUBEX

Kurtyny powietrzne STAVOKLIMA LI

Kurtyny powietrzne STAVOKLIMA LI LIGHT

Kurtyny powietrzne STAVOKLIMA AXI

W klimacie środkowo europejskim w wejściach do budynków projektowane są kurtyny powietrzne. Zgodnie z prawem budowlanym obiekty użyteczności publicznej muszą być wyposażone w wiatrołap, a obiekty bez wiatrołapu w kurtynę powietrzną. Biorąc pod uwagę główne zadanie jakie ma do spełnienia kurtyna powietrzna jako urządzenie wentylacyjne czyli oszczędność cennej energii, stosowanie jej w wejściach nie powinno podlegać dyskusji. Jednak nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę jak ważnym elementem łańcucha wentylacyjnego jest kurtyna powietrzna i nie decydują się na jej zakup lub podchodzą do tematu po macoszemu stosując urządzenia najtańsze lub źle dobrane. Tymczasem właściwy dobór kurtyny ma kolosalne znaczenie w jej poprawnym działaniu i skuteczności, a to z kolei przekłada się na większe oszczędności i mniejsze rachunki za energię. Potrzebę zastosowanie kurtyny powietrznej w obiekcie łatwiej jest sobie wyobrazić, jeżeli zastanowimy się nad konsekwencjami jej braku. Pozostawiając otwarte drzwi w zimowe dni, powietrze zewnętrzne natychmiast wdziera się do budynku, powodując dyskomfort, a co najważniejsze ciągłą potrzebę dogrzewania pomieszczeń.

Ogólna zasada działania kurtyny powietrznej

Właściwy dobór kurtyny powietrznej pozwala na skuteczne zabezpieczenie przed wpływem czynników atmosferycznych na zużycie energii. Różne serie kurtyn powietrznych są stosowane do różnych typów drzwi, nie ma jednego uniwersalnego urządzenia które jest w stanie sprostać każdej potrzebie, inna jest konstrukcja i wyposażenie w akcesoria kurtyn do montażu poziomego - nad drzwiami, inna do drzwi obrotowych, a jeszcze inna do drzwi przesuwnych. Tylko producenci kurtyn posiadający w swojej ofercie wiele różnych typów i serii urządzeń są w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązanie „problemu otwartych drzwi”.

Firma STAVOKLIMA jest wiodącym producentem kurtyn powietrznych na rynku europejskim. W swojej ofercie posiada wiele typoszeregów kurtyn powietrznych od charakteryzujących się łatwym montażem kurtyn serii BASIC, poprzez nowoczesne kurtyny serii COMFORT, niezwykle wytrzymałą serię INDUSTRIAL, aż po wyjątkową serię DESIGN, do której należą urządzenia odpowiadające specjalnym wymogom stawianym przez nowoczesne wnętrza. Urządzenia marki STAVOKLIMA były zawsze synonimem zaawansowanej techniki i wysokiej jakości. Wiele grup oraz różnorodność typów kurtyn powietrznych pozwala na skuteczne zabezpieczenia każdego otworu drzwiowego.

Nie ma żadnych produktów dodanych do zamówienia

© Ventia 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone