FAQ Aparaty grzewczo-wentylacyjne

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakresie aparatów grzewczych STAVOKLIMA. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na interesujące Cię zagadnienie, możesz skontaktować się z naszym biurem.

Do kogo można przesłać zapytanie ofertowe odnośnie aparatów grzewczo-wentylacyjnych?

W zakładce Kontakt można znaleźć kontakty do osób zajmujących się ofertowaniem w biurze lub bezpośrednio do kierowników regionalnych. Osoby odpowiedzialne za dany region oprócz wyceny służą również pomocą techniczną.

Jaki jest okres gwarancyjny na aparaty grzewczo-wentylacyjne marki STAVOKLIMA?

Gwarancja wynosi 24 miesiące od wystawienia faktury sprzedaży, istnieje możliwość wydłużenia gwarancji do 5 lat, o szczegóły proszę pytać przedstawicieli handlowych.

Czy uruchomienie aparatów grzewczo-wentylacyjnych odbywa się w obecności autoryzowanego serwisu?

Nie. Aparaty grzewczo-wentylacyjne powinny być jedynie podłączone przez elektryka z uprawnieniami SEP. Cała dokumentacja, łącznie ze schematami elektrycznymi jest dostarczana z urządzeniem.

Co zrobić w razie awarii urządzenia na gwarancji?

Na stronie znajduje się zakładka Serwis, z której można pobrać formularz zgłoszenia serwisowego. Wypełnione i podpisane zgłoszenie wysyła się na wskazany adres. Po otrzymaniu zgłoszenia serwis będzie niezwłocznie kontaktować się w celu naprawy szkodzenia.

Czy nagrzewnice marki STAVOKLIMA mogą pracować z komorami mieszania oraz czerpniami powietrza zewnętrznego?

Tak. Seria aparatów grzewczo-wentylacyjnych NEVADA jest przystosowana do współpracy z komorami mieszania. Producent w najbliższej przyszłości wprowadzi do swojej oferty komory mieszania z czerpniami powietrza zarówno ściennymi jak i sufitowymi.

Natomiast seria aparatów grzewczo-wentylacyjnych WARMEX może pracować wyłącznie na powietrzu obiegowym.

Jakie wymienniki są stosowane w aparatach grzewczo-wentylacyjnych STAVOKLIMA?

W aparatach grzewczo-wentylacyjnych NEVADA stosowane są miedziano-aluminiowe dwu lub trzy rzędowe wymienniki wodne. Producent wprowadził do oferty również aparaty wyposażone w trójfazowe nagrzewnice elektryczne oraz specjalne wykonanie ze stalowymi wymiennikami parowymi.

Gdzie produkowane są aparaty grzewczo-wentylacyjne STAVOKLIMA?

Silniki montowane w aparatach grzewczo-wentylacyjnych STAVOKLIMA są marki Ziehl-Abegg. Stosowanie wysokiej jakości silników niemieckiego producenta jest podstawą niezawodności nagrzewnic STAVOKLIMA.
Produkcja wszystkich pozostałych podzespołów wykonywana jest na terenie Republiki Czeskiej, fabryka jest zlokalizowana w Czeskich Budziejowicach.

Nie ma żadnych produktów dodanych do zamówienia

© Ventia 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone