Czerpnie i kulisy tłumiące

STAVOKLIMA

Produkty akustyczne STAVOKLIMA JTH

Produkty akustyczne STAVOKLIMA PHZE

Otaczający nas hałas ma coraz większe negatywne znaczenie w życiu człowieka. Każde urządzenie elektromechaniczne generuje swój hałas, a przebywanie w pomieszczeniach wentylowanych mechanicznie naraża nas na jego oddziaływanie. Jednak nie tylko urządzenia są źródłem hałasu, również projektowane w nowoczesnym budownictwie instalacje wentylacyjne a zwłaszcza powietrze dystrybuowane w tych instalacjach. Hałas instalacji wentylacyjnej może być przyczyną dyskomfortu lub nawet złego samopoczucie. Instalacje muszą również spełniać normy hałasu, w czym mogą pomóc produkty STAVOKLIMA.

Firma STAVOKLIMA w oparciu o wieloletnie badania nad ograniczeniem hałasu w instalacjach wentylacyjnych wprowadziła na rynek produkty które skutecznie go zmniejszają:

Kulisy Tłumiące JTH

Aerodynamiczne kulisy tłumiące JTH są produkowane w trzech długościach 1; 1,5 i 2 m, Możliwe jest wybranie wielu różnych kombinacji układu kulis dla każdego profilu kanału. Kulisy montowane są w prostych odcinkach kanału pionowo lub poziomo, tak aby wypełniały cały jego przekrój. Montaż jest prosty i sprowadza się do przykręcenia kulis do kanału blachowkrętami. Istnieje możliwość montażu kulis JTH już po zakończeniu prac przy instalacji wentylacyjnej. Zaletą tego produktu jest jego wysoka skuteczność tłumienia przy bardzo małych stratach ciśnienia w instalacji, co przekłada się na mniejsze koszty eksploatacyjne instalacji wentylacyjnej. Istotny jest fakt, że kulisy JTH dobrze tłumią hałas w całym paśmie słyszalnym, również w bardzo odczuwalnych i uciążliwych dla użytkownika pasmach niskich częstotliwościach, które są trudne do wytłumienia.

Czerpnie/wyrzutnie tłumiące PHZE

Czerpnie/wyrzutnie tłumiące PHZE mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na proste odcinki kanałów lub gdzie źródłem hałasu jest urządzenie zamknięte w pomieszczeniu wymagającym wentylacji. Materiał absorbujący hałas jest umieszczony w lamelach czerpni/wyrzutni powietrza. Tłumienie jest zależne od głębokości czerpni, producent proponuje cztery  głębokości 200, 300, 400 i 600 mm. Czerpnie/wyrzutnie mogą być wykonane z dowolnego materiału według potrzeb inwestora np.: stal ocynkowana, stal nierdzewna, miedź, aluminium. Montaż czerpni/wyrzutni PHZE jest prosty, w kanałach wystarczy je przykręcić blachowkrętami, natomiast w otworach wykonanych w ścianach montuje się je za pomocą pianki montażowej. Producent oferuje szereg dodatkowych akcesoriów w postaci, dodatkowych filtrów, zabezpieczeń przeciwko przedostawaniu się insektów, żaluzji oraz dodatkowych przepustnic. Za pomocą dodatkowych łączników istnieje możliwość łączenia kilku czerpni między sobą, czerpnie wtedy stanowią jedną całość wkomponowaną w elewację obiektu.

Nie ma żadnych produktów dodanych do zamówienia

© Ventia 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone