Systemy klimatyzacji

Klimatyzatory LG

Klimatyzatory MDV

Klimatyzatory MIDEA

Klimatyzacja jest to zbiór procesów obróbki powietrza służących uzyskaniu i utrzymaniu żądanych warunków i parametrów klimatycznych. Do najważniejszych parametrów regulowanych za pomocą klimatyzacji, należy temperatura oraz wilgotność powietrza, najczęściej koniecznych do zapewnienia warunków komfortu.

Klimatyzator, w dużym uproszczeniu, składa się z parownika, skraplacza, sprężarki i wentylatorów. Urządzenie takie to układ jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. W jednostce zewnętrznej następuję sprężenie czynnika chłodniczego, natomiast w jednostce wewnętrznej jego rozprężenie. Jednostka wewnętrzna, dzięki umiejscowionemu w niej parownikowi, powoduje schłodzenie powietrza obiegowego, a w funkcji pracy jako pompa ciepła jego podgrzanie.

Do najpopularniejszych układów klimatyzacji, należą układy w których obróbka powietrza odbywa się za pomocą urządzeń z bezpośrednim odparowaniem czynnika chłodniczego w jednostce wewnętrznej, a wśród nich:

  • klimatyzatory typu Split - układ jednej jednostki zewnętrznej współpracującej z jedną jednostką wewnętrzną,
    Klimatyzatory LG Split
  • klimatyzatory typu Multi Split – układ jednej jednostki zewnętrznej oraz kilku jednostek wewnętrznych współpracujących ze sobą,
    Klimatyzatory LG Multi
  • układy VRF – układ złożony z jednostki zewnętrznej współpracującej z wieloma jednostkami wewnętrznymi, w którym wydajność układu regulowana jest zmienną ilością czynnika chłodniczego.

Instalacja klimatyzacyjna zwykle składa się z jednostek zewnętrznych, w większości umiejscowionych na mocowaniach ściennych, tarasowych lub dachowych oraz jednostek wewnętrznych: ściennych, kasetonowych, podstropowych lub kanałowych. Jednostki wewnętrzne i zewnętrzne połączone są za pomocą elektrycznych przewodów sterujących i komunikacyjnych, a także rurociągiem przewodów chłodniczych transportujących czynnik chłodniczy. Najczęściej wykorzystywanymi rurociągami w tym celu, są rury miedziane w izolacji.

Użytkownik dokonując wyboru klimatyzatora do swojego domu oczekuje od nabywanego produktu doskonałych parametrów. Dlatego w firmie Ventia nieustająco wprowadzamy do oferty innowacyjne rozwiązania w zakresie kontroli, zapewniania komfortu, zwiększania wydajności energetycznej oraz niezawodności urządzeń. Najnowocześniejsza technologia inwerterowa LG gwarantuje olbrzymie możliwości chłodnicze i grzewcze, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii. Wychodząc naprzeciw najnowszym europejskim standardom kontroli zużycia energii, oferujemy klimatyzatory wyznaczające zupełnie nową klasę energetyczną A+++, które zostały wyposażone w unikalną technologię Aktywnej Kontroli Zużycia Energii.

Nowa linia klimatyzatorów LG wpływa na czystsze i bardziej komfortowe środowisko dzięki opatentowanej technologii oczyszczania powietrza. Niezwykle skuteczne filtry w tym te najnowsze, stworzone we współpracy z firmą 3M, chronią przed wirusami i alergenami znajdującymi się w powietrzu oraz usuwają nieprzyjemne zapachy z otoczenia. Ponadto urządzenia z naszej oferty charakteryzuje niespotykanie niski poziom emitowanego hałasu. W trybie „cicha praca” stają się praktycznie bezgłośne. Poza doskonałymi parametrami technicznymi, klimatyzatory LG cechuje niezrównana wygoda i prostota ich instalacji oraz serwisowania.

Dodatkowo, w trosce o kompleksową obsługę klienta, zapewniamy profesjonalne wsparcie ekspertów oraz wykazujemy dbałość o terminową realizację dostaw. Wykfalifikowany zespół firmy gwarantuje, że będziemy dążyć do dalszego doskonalenia swojej oferty, dla dobra i wygody swoich klientów.

W ofercie firmy Ventia znajdują się urządzenia klimatyzacyjne takich marek jak LG, MDV oraz Midea. Szeroka gama urządzeń oraz duża dostępność urządzeń z naszego magazynu pozwala nam sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Nie ma żadnych produktów dodanych do zamówienia

© Ventia 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone